Nové zkušenosti, nové podrazy

Krátce po mém propuštění z vězení jsem si hledal práci. Přitom jsempavel-novak-zpevnik se přesvědčil, že mnozí obchodní partneři na můj projekt nezapomněli, ba naopak mě povzbuzovali, ať svůj osvědčený „Bumerang“ znovu oživím. Jenže jsem měl zákaz podnikání. Tak mi logicky radili, ať si živnost vyřídí manželka, se kterou mohu na živnosti spolupracovat.

Těžko by šlo uhodnout, jakého spojence jsme měli: Slezský FC Opava!

smlouvasfcJeho šéfem již nebyl člověk, který projektu 2.2.1994 uškodil, ale naopak člověk, který obnovu projektu aktivně podporoval – Alois Sommer (zemřel na Maltě v roce 2008, jen o několik dní dříve, než předešlý nevděčný šéf klubu). Stali jsme se s manželkou prostředníky mezivizitkakaucuk „FC Opava“ a více než stovkou místních firem, které byly opět ochotny účastníkům akcí proplácet vstupenky (vizitek „FC Kaučuk“ jsem si moc neužil; klub se záhy přejmenoval na SFC Opava).

Nyní mohou z projektu profitovat všechny fotbalové kluby (Břežany 20.5.2000):

 

Za zmínku stojí i fakt, že jsem se stal také moderátorem pradio-hanaořadu „Týden s Bumerangem“, v olomouckém rádiu Haná, kde jsem mohl zpovídat naše obchodní partnery. Znělka pořadu, jejímž interpretem byl kamarád Pavel Novák, běžela v den vysílání mnohokrát. To už byla založena „Agentura Bumerang kontakt s.r.o.“, která má svoji zvláštní kapitolu.

K „restartování“ mého projektu ochotně přispívá (foto z roku 2000)u-smukaru mnoho známých osobností (viz vpravo Pavel Dobeš, Jožka Šmukař, Jiří Helán či Petr Oliva), se kterými jsem spolupracoval už z kraje devadesátých let (psali mně i do vězení, např. Ivan Mládek).

I když se zdá, že to vše trvá poměrně dlouho, stále platí to, co mi často připomínal Pavel Novák: „I pomalými krůčky se dá dojít k cíli.“ Jenže pomalé krůčky směrem k cíli se nejen občas zastavily, ale mé snažení se posunulo dvakrát na úplný začátek, kdy jsem přišel o více než tisíc obchodních partnerů. Měl jsem totiž zákaz podnikat a tak jsem byl závislý na těch, kteří mě vlastně pouze zaměstnávali. Nakonec si jeden z nich přivlastnil nejen plody mého úsilí, ale i moji manželku, se kterou přežívá dodnes. Proto jsem odložil realizaci svého projektu až na dobu, kdy najdu naprosto spolehlivé spolupracovníky.
Jak je vybírám? Tak, že se pročtou až SEM. Teprve po rozkliknutí zaregistruji jejich zájem.

Po rozchodu s přítelem mé manželky se stal mým společníkem bývalý manžel Gábiny Partyšové Josef Kokta. Založili jsme s jeho firmou, provozující billboardy kolem silnic a dálnic u nás i na Slovensku, Agenturu Q-plus, s.r.o. se zaměřením na výrobu vizitek obchodním partnerům po celé ČR. Přestože je činnost agentury minulostí, a to z mnoha logických důvodů, pokládám tuto spolupráci za výbornou školu.